Kwas hialuronowy Kielce - usuwanie zmarszczek

Z wiekiem w organizmie człowieka jest coraz mniej kwasu hialuronowego, dzięki któremu skóra jest nawodniona, jędrna i sprężysta. Powstające z czasem jego niedobory, można z powodzeniem uzupełnić za pomocą odpowiednich zabiegów. W naszym gabinecie oferujemy profesjonalne zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego. Jest to między innymi usuwanie zmarszczek w mieście Kielce w naszej klinice.

Kwas hialuronowy Kielce

Kwas hialuronowy, to substancja, która naturalnie znajduje się w naszym organizmie. Jego głównym zadaniem jest wiązanie wody oraz utrzymanie odpowiedniego nawodnienia skóry. Medycyna estetyczna wykorzystuje stabilizowany kwas hialuronowy. Jest jednym z najbezpieczniejszych i najlepiej tolerowanych przez ludzki organizm preparatów stosowanych w medycynie estetycznej. Jest tak dzięki jego unikalnej budowie, która różni się zaledwie w 1% od substancji naturalnie występującej w organizmie. Ponadto jest on całkowicie biodegradowalny. Oznacza to, że po około 10 miesiącach zostanie zupełnie wchłonięty przez organizm. 

Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym Kielce 

Jedną z naszym specjalności jest wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym oraz usuwanie zmarszczek. Zanim jednak dojdzie do zabiegu, zawsze przeprowadzamy skrupulatny wywiad zdrowotny z pacjentem. Podczas niego przede wszystkim ustalmy czy nie ma żadnych przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Jeśli nie ma, to ustalamy szczegóły, dobieramy preparat i wykonujemy zabieg. Zabieg nie jest bolesny, ale dla zwiększenia komfortu pacjenta podajemy znieczulenie miejscowe, zwykle w postaci kremu. Wstrzykiwany jest w głąb naskórka preparat z kwasem hialuronowym. Uzupełniamy nim miejsca, w których pojawiły się zmarszczki, bruzdy czy też brakuje objętości. Odbywa się to przy użyciu igły lub mikro kaniuli, która jest tępo zakończona igłą ślizgającą się w tkance podczas zabiegu. Nie skutkuje to powstawaniem siniaków, krwiaków i ogranicza do minimum ryzyko uszkodzenia naczyń krwionośnych. Kwas hialuronowy podczas wypełniania zmarszczek można podawać liniowo, tj. wzdłuż linii zmarszczki lub w formie depozytów wypełniających zapadniętą tkankę. Można także wykorzystać go jako nici hialuronowe, które napinają oraz dają efekt liftingu skóry. Zabieg trwa zwykle od 15 do 40 minut. 

W naszej klinice w Kielcach oferujemy również zabiegi uwydatniania policzków, modelowania i powiększania ust, likwidacji cieni pod oczami czy też korekta nosa. 

Kwas hialuronowy - Efekty po zabiegu 

Pierwsze efekty widoczne są od razu, jednak na efekt końcowy należy poczekać ok. 2 tygodni. Po tym okresie żel związuje wodę orz układa się w tkankach. Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego, zwłaszcza z użyciem mikro kaniuli, jest na tyle bezpieczny oraz mało inwazyjny, że nie wymaga szczególnej rekonwalescencji. Pacjent właściwie od razu może wrócić do swoich codziennych aktywności.  W niektórych przypadkach może pojawić się niewielki obrzęk miejscowy, który znika po 2 dniach. Efekty zwykle utrzymują się od 6 do 12 miesięcy, a w niektórych przypadkach nawet ponad 18 miesięcy. Zależy to od wielu uwarunkowań, do których należą m.in. uwarunkowania genetyczne, tryb życia, dieta, miejsce uzupełniania braków kwasu. Po zabiegu zaleca się wypijanie większej ilości wody oraz unikanie sauny i solarium. 

Przeciwwskazania 

Zawsze przed przeprowadzeniem zabiegu wypełniania zmarszczek czy też usuwania zmarszczek należy upewnić się, że u Pacjenta można wykonać go. Do przeciwwskazań należą: 

 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy

 • choroby o podłożu autoimmunologicznym

 • ciąża i karmienie piersią

 • skłonność do powstawania blizn przerostowych

 • stany zapalne skóry

 • choroby nowotworow

Działania niepożądane 

Działania niepożądane po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego zdarzają się sporadycznie. Mogą pojawić się: 

 • niewielki siniaki, zaczerwienienie (znikają samoistnie po ok. 2 dniach)

 • ból w miejscu wstrzyknięcia kwasu hialuronowego (objawy znikają zwykle po 72 godz.)

 • świąd – w przypadku skóry wrażliwej

 • nadwrażliwość w miejscu korekcji

 • obrzęk pod postacią zgrubienia utrzymującego się kilka tygodni (objaw ten występuje rzadko)

 • bardzo rzadko może pojawić się zmiana zapalna skóry lub tkanki podskórnej.

Wypełnianiie i modelowanie twarzy - Kwas hialuronowy

KWAS HIALURONOWY PREPRATY (NEUVIA JUVEDERM)

Bruzdy nosowo-wargowe.….……………………………….........................   400-660 zł

Cienie pod oczami…..………………………………………….........................   400 zł

Dolina łez….................………………………………………….........................   500 zł

Usta…..........................…………………………………………................. 400-800 zł

Wolumetria policzków…….…………………………………..................600-100 zł

Nos ..........................……………………………………………...............   900-1200 zł

Konturowanie żuchwy….……………………………………................  800-1200 zł

Please reload