Wybielanie zębów Kielce

Chcesz zyskać piękny uśmiech, który stanie się Twoją wizytówką? Marzą Ci się idealnie białe zęby, bez szpecących przebarwień, które odbierają Ci nie tylko urodę, ale i pewność siebie? W naszej klinice medycyny estetycznej i stomatologii wykonujemy profesjonalne wybielanie zębów. Kielce (ul. Hoża 19) to miejsce, w którym mieści się siedziba gabinetu. To właśnie tutaj Twój uśmiech nabierze zupełnie nowego blasku!

Dla kogo wybielanie zębów?

Wybielanie zębów to zabieg, z którego może skorzystać praktycznie każdy Pacjent niezadowolony z odcienia swojego szkliwa. Przebarwienia najczęściej powstają powoli – z biegiem czasu odcień zębów zaczyna się zmieniać, wskutek m.in. nawyków żywieniowych oraz nieprawidłowej higieny. Z tego powodu na wybielanie zębów najczęściej decydują się osoby dorosłe. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zabieg wykonać także u młodzieży.

Typowe osady nazębne najczęściej pochodzą z kawy i herbaty, wina oraz soków. Zęby o wiele szybciej mogą zmienić kolor u osób palących tytoń, który powoduje stopniowe nasilanie się ich ciemnienia.

Wybielanie zębów Kielce – dlaczego warto?

Regularna higiena jamy ustnej jest bardzo ważna, ale niestety niektóre przebarwienia wnikają głęboko w strukturę zęba, dlatego są bardzo trudne do usunięcia. Domowe sposoby wybielania często są nieskuteczne, a powtarzane zbyt często mogą okazać się nawet groźne dla kondycji szkliwa.

Samodzielne powtarzanie zabiegów wybielających, bez konsultacji z lekarzem stomatologiem, może stać się bezpośrednią przyczyną:

  • nadwrażliwości zębów,

  • kruchości i porowatości szkliwa,

  • nierównomiernego kolorytu – jaśniejsze i ciemniejsze obszary będą prezentować się bardzo nieestetycznie.

Czym wyróżnia się gabinetowe wybielanie zębów?

Wybielanie zębów to szeroki wachlarz metod stosowanych w gabinetach stomatologii estetycznej. Specjalnie dobrane preparaty pomagają usunąć ze szkliwa ciemniejsze partie i niechciane przebarwienia, nadać zębom ładnego koloru oraz blasku. Zabieg pozwala uzyskać uśmiech bielszy nawet o kilka tonów. Przed samą procedurą wybielania zawsze przeprowadza się gabinetową higienizację, co dodatkowo poprawia jakość i zdrowie uzębienia.

Wybielanie zębów Kielce – metoda nakładkowa

Metoda nakładkowa to jeden z najczęściej stosowanych sposobów we współczesnej stomatologii estetycznej. W naszej klinice wykonujemy wybielanie zębów w Kielcach z wykorzystaniem wysokiej jakości żelu wybielającego i nakładki dopasowanej do łuków zębowych Pacjenta. Nakładkę wykonuje się z elastycznego tworzywa, w dopasowaniu do modelu uzębienia konkretnej osoby. W składzie żelu znajduje się nadtlenek wodoru o stężeniu dobranym do odcienia szkliwa i efektu, który Pacjent chce uzyskać. Lekarz dentysta zakłada nakładkę z żelem. Efekt trwałego wybielenia widoczny jest już po kilku dniach.